Jatketaan kylätalohanketta ja selvitetään mahdollisuutta saada Kantri -rahoitusta seuran investointeihin ja kehittämiseen.
Markkinoidaan seuran kalenteria, jota tilataan taas 100 kpl.
Pyritään saamaan latureitti järven jäälle ja helmikuun laskiaistapahtuma ehdotetaan järjestettäväksi laturetkenä Kuivasille jos sää sallii.
Toiminta-avustushakemukset toimitetaan keväällä Vesilahden kunnalle ja Nokian kaupungille.
Kevätkokous huhtikuussa 10.4.klo 18.00.
Kunnostustalkoot järjestetään huhti- toukokuulla kodan ympäristön, matonpesupaikan ja ilmoitustaulujen siistimisenä.
Ylläpidetään kukkaniittyä lammasrannan luona. Lampaiden osalta 2026 on välivuosi eli lampaita ei saada.
Vierailu Hämeenlinnan keskiaikafestivaaleille tai Turun keskiaikamarkkinoille.kesäkuussa.
Kesäjuhla Palhon kodalla heinäkuun alussa.
Järjestetään heinä-/elokuussa kesäteatterimatka johonkin kiinnostavaan näytökseen.
Syksyinen uutispuurojuhla kodalla. Ruispuuron lisäksi laitetaan taas jotain muuta, esim. kluteiinitonta vaihtoehtoa.
Vaellusretki syys-/lokakuun vaihteessa joihinkin kohteisiin, joiden tapahtumia on kuvattu kyläkirjassa.
Syyskokous marraskuussa.
Kokoontumisia kodalla jatketaan yhtenä perjantaina kuukausittan eri teemoilla ja tilaisuuksiin nimetään aina joku ohjaava henkilö.
Järjestetään opastettuja kyläkierroksia lähikyliin. Kysytään myös jäseniltä kiinnostusta kyläkierrosten lisäksi pidemmillekin retkille.
Joululounas jonakin joulukuun alkupuolen sunnuntaina.